Recenze polštář Coleman

Polštář Coleman Self-Inflated pillow se od většiny samonafukovacích polštářů liší především svým tvarem. Mírná oboustranná středová prohlubeň zajistí stejnoměrnou tloušťku. Polštář je díky ní stabilní (i při nafouknutí do větší tvrdosti), protože se látka nevyboulí, a hlava z něj během spánku nesjíždí na stranu.

Polštář se nafoukne do 1 minuty (při prvním nafouknutí nebo při dlouhodobém skladování ve sbaleném stavu může trvat déle) na tloušťku asi 7 cm. V případě potřeby lze dofouknout ústy až na tloušťku 10 cm. Součástí polštáře je i praktický polyesterový obal stejné barvy se stahovací gumičkou (a kus látky na případné záplaty), do kterého lze polštář pohodlně srolovat. Výrobek lze v případě nutnosti sbalit až na průměr 8 cm – průměr obalu je 11 cm, takže obal poskytne ještě prostor na umístění různých drobností.

Jedinou drobnou nevýhodu bych oproti jiným samonafukovacím polštářům viděla v použitém materiálu. Jiné polštáře jsou, alespoň z jedné strany, potaženy látkou s přídavkem bavlny nebo materiálem připomínajícím semiš. Látka na tomto polštáři je relativně chladivá, ale zase se dá snáze vyčistit, než výše uvedené materiály.

I přes, pro mě, méně příjemný materiál, je tento polštář z hlediska ceny a provedení to nejlepší na trhu.

zákaznice Eva Horecká