Recenze bederního pásu Klimatex Alergo

Věnuji se intenzivním zimním sportům (běžkování, skialpinismus, chůze na sněžnicích) a často jezdím na kole v teplotách pod 10°C. Po prodělaném zánětu ledvin se pro mě udržení tepelného komfortu v bederní oblasti stalo při těchto aktivitách prioritou.

Bederní pásBederní pás Klimatex Alergo mě zaujal nejen příznivou cenou, ale i ideálním provedením. Oceňuji absenci tvrdých výztuh. Výrobek je díky tomu lehký a sbalitelný do malých rozměrů (10x15x4cm). Také perfektně přilne na jakýkoliv tvar těla, pod tenčím trikem není nápadný a nezpůsobuje diskomfort při současném nošení batohu.

Dále je výhodné široké rozpětí suchého zipu a mírná pružnost materiálu, což umožňuje nosit pás jak na holé tělo, tak i přes hrubší spodní triko. Suchý zip je velmi silný a výborně drží při celodenním nošení. Toto je ale bohužel i nevýhoda – při manipulaci s bederním pásem je potřeba dávat pozor, aby se suchý zip nezachytil o oblečení.

Materiál je příjemný na dotek, i při lehkém zapocení na holém těle „nekouše“. Propustnost vlhkosti při intenzivnější námaze není stoprocentní, ale i přesto si pás zachovává vysokou hřejivost. Po sejmutí a uložení na vzdušné místo relativně rychle usychá.

zákaznice Eva Horecká