Raketové sporty

Cílem těchto sportů je za pomocí pálky (rakety) zahrát míček na soupeřovu stranu, tak aby jej soupeř nebyl schopen chytit a míček se tak dotkl země. U těchto sportů nejsou důležité jenom paže ale i dolní končetiny, které jsou zatěžovány rychlými změnami směru. K méně známým raketovým sportům patří například: ricochet, speedminton, beach tenis a další. Naopak sporty, které jsou velmi populární jako například: tenis, badminton nebo stolní tenis.

Badminton

Badminton je individuální olympijský raketový sport. Jde o jeden z nejrychlejších raketových sportů, proto hráč musí mít výborný postřeh a kondici. Rychlost smeče přesahuje i 300 km/h – světový rekord drží malajský debista Tan Boon Heong, který zasmečoval rychlostí 493 km/h.

Badmintonisté obsadí kvalifikaci podle žebříčku závodu, který se ukončí 5. května 2016. Za Českou republiku má šanci se kvalifikovat na OH Kristýna Gavnholt, muži balancují na hraně nominace – Petr Koukal (několika násobný mistr České republiky a také reprezentoval Česko na Olympijských hrách v roce 2008 a 2012) a Milan Ludvík.

Kristýna v roce 2005 vybojovala na MS juniorů bronzovou medailí ve čtyřhře a také reprezentovala Česko na Letních Olympijských hrách v roce 2012 v Londýně.

Kvalitní badmintonový košíček a pálka je zárukou každého úspěchu.

Tenis

Tenis je také označován jako bílý sport. Je to míčová hra pro 2 (označovaná jako dvouhra) nebo 4 (označovaná jako čtyřhra) hráče. Rozlišuje se také smíšená čtyřhra, při které v každé dvojici hraje jedna žena a jeden muž. Soupeři stojí proti sobě, na obdélníkovém hřišti (tenisovém dvorci) a pokoušejí se odrazit tenisový míček tenisovou raketou tak aby jeje soupeř nemohl vrátit, aniž by se trefil vedle tenisového dvorce (do autu).

The Championschips Wimbledon nebo pouze Wimbledon je nejstarší a nejslavnější tenisový turnaj na světě.

Česká republika má mnoho nadějí:

K nejznámějším patří Wimbledonská vítězka z roku 2011 a vítězka ve dvouhře Turnajů mistryň z roku 2011 Petra Kvitová. Dále také Lucie Šafářová, Karolína Plíšková a Strýcová mezi muži mají nadějí Tomáš Berdych, Veselý a Rosol.

Stolní tenis

Stolní tenis je bezkontaktní míčový sport hraný s pálkou. Na rozdíl od podobných sportů (tenis, badminton, squash) tvoří hrací plochu stolní tenis rozdělený síťkou, horní deska stolu je nad úrovní země, podél které se pohybují hráči.

Hraje se buď ve dvou soupeřících hráčích (dvouhra) nebo ve dvou soupeřích dvojicích hráčů (čtyřhra). Je to nejrychlejší sport vůbec, celosvětově patří také k absolutně nejrozšířenějším sportům, a to jak na závodní, tak i na rekreační úrovni. U tohoto sportu záleží nejen na výborné fyzické zdatnosti a úderové technice ale i na psychice, schopnosti soustředění a taktické vyspělosti hráče.

Závěrečný kvalifikační turnaj proběhne v květnu 2016. V evropské elitě se drží za Českou republiku Iveta Vacenovská známá jako juniorská mistryně Evropy nebo také vítězka Ligy mistrů.

Kvalitní pálka a obuv je základem úspěchu.